درباره سایت

هوالعالم

درباره سایت ALAMDARI.IR

اینکه چرا سایت شخصی، بنام خودم راه اندازی کردم؟

 چند تا دلیل داشت:

  1. از قافله عقب نمونم! یعنی چی؟ یعنی اینکه باید بروز بود و به تناسب پیشرفت کشور و امکانات به‎روزی که دست نوجوانان و جوانان می‎رسه باید «حرکت» کرد که توقف، یعنی هلاکت...

  2. یکی هم اینکه افکار و نظرات مختلف، عقاید و تجربه‌هایی رو که در ابعاد مختلف از خودم داشتم یا از دیگران شنیدم رو دوست دارم در دنیای مجازی به اشتراک بذارم تا بقیه هم، ازش استفاده کنند.

  3. چند تا کتاب و مقاله و سخنرانی و... داشتم، خواستم بقیه هم ببینند و اگه نظری داشتن بگن استفاده کنیم.

  4. البته یه دلیل مهم دیگه هم داشت و اونم متن زیر بود که بهم خیلی انگیزه داد:

«هیچ کس در عالم روحانیت، اگر انصاف و خرد را میزان قرار بدهد، نمی‎تواند خودش را از نظام اسلامی جدا بگیرد. نظام اسلامی یک امکان عظیمی را در اختیار داعیان الی‌اللّه و مبلّغان اسلام قرار داده. کِی چنین چیزی در اختیار شما بود؟ ... امروز این جوان‎های دانشجو و غیردانشجو را که مشاهده می‎کنید همه‌شان تقریباً و تغلیباً مشتاقند از مفاهیم اسلامی و معارف اسلامی چیزهائی را بشناسند و چیزهائی را بفهمند و سر در بیاورند. من و شما باید زمینه فراهم کنیم که بتوانیم به آنها جواب دهیم. این فرصت تا امروز کِی برای روحانیت وجود داشته؟ علاوه بر این، ابزارهای تسهیل‌کننده، مثل رایانه‌ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست. اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، می‎توانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمی‎شناسید، برسانید؛ این فرصت فوق‌العاده‌ای است. (بیانات مقام معظم رهبری در تاریخ 19 مهر 1391)

در ضمن اینم بگم که این سایت، یه سایت شخصیه و به هیچ نهاد یا اداره‎ای وابسته نیست. به هیچ کس هم رو ننداختم که حمایت کنه و مدیونش بشیم و فردا حالا بیا درستش کن...

البته خودم یه موسسه دارم بنام «رشاد» که اختصارِ موسسة «رشد و شکوفایی اندیشه دینی» هستش. اینو با چند نفر از دوستانم راه‎اندازی کردیم. که بیشتر به مباحث تربیتی و... می‎پردازه این فرق داره با اون سایتی که به ادارات دولتی و.... وابسته بشه. این مال خودِ خودمونه.

در ضمن همه مطالبی هم که میزارم و با جان و دل قبول دارم وگرنه اصلاً بارگزاری نمی‎کردم. تعارف هم با کسی ندارم.

باور نداری؟ خب دیگه نمیشه کاریش کرد....

یاعلی